سرفصل آموزش پست پروداکشن-شیت بندی

معرفی دوره پست پروداکشن با رویکرد پرزانته دیجیتال معماری:
در این دوره علاوه بر مرور مبانی سواد بصری با آشنایی نرم افزار فتوشاپ به  اصول طراحی شیت ها و پوسترهای معماری – صنعتی خواهیم پرداخت. تکنیکهای ویرایش تصاویر جهت استفاده در شیت(post production- فرایند پس از تولید) بیان خواهد شد و در نهایت دانشجویان اصول خروجی گرفتن و ارائه پرزانته معماری را آموزش خواهند دید. در این دوره مباحث حرفه ای ادیت رندرهای نرم افزار های سه بعدی به هنرجویان آموزش داده می شود.
می‌توان گفت فتوشاپ قوی‌ترین، حرفه‌ای‌ترین و پرطرافدارترین نرم‌افزار پست پروداکشن می باشد. Adobe Photoshop CS6 تازه‌ترین نسخه از فتوشاپ است که شامل بیش از ۶۵ امکان و قابلیت جدید، رابط کاربری تازه و بهبودهایی در استفاده از سخت افزار به منظور ویرایش سریع‌تر عکس‌ها در محیط برنامه می‌باشد. رابط کاربری فتوشاپ هم برای کاربرد بهتر، تغییرات فراوانی پیدا کرده است. در نسخه‌ی جدید و در پنل لایه‌ها بخشی با عنوان نوع لایه (Kind) وجود دارد. این ویژگی لایه‌ها را بر اساس نوع، نام، اثر، رنگ، نوع، حالت آن‌ها مرتب سازی می‌کند.
ابزارهای برش جدید، قابلیت جستجوی لایه‌ها، بازیابی خودکار و… به فتوشاپ اضافه شده‌اند. در نسخه جدید فتوشاپ واحد پردازش گرافیک (GPU)، موجب افزایش محسوسی در سرعت ویرایش با فیلتر Liguify شده است. این فیلتر یکی از متداول ترین فیلترهایی است که در فتوشاپ مورد استفاده قرار می گیرد و به کاربر این امکان را می دهد تا پیکسل های تصویر را خمیده کند بدون اینکه از کیفیت آن کاسته شود.

ویژگی های دوره:
۱-بهینه سازی رنگ و از بین بردن نویز

۲-بهینه سازی کیفیت رندر

۳-ایجاد جلوه های ویژه lighting

4-وارد کردن نقشه های اتوکد به محیط نرم افزارها-Import – Export

5-آشنایی با فرمت رنگهای چاپی تغییر نور رندرها

۶-تغییر رندر روز به شب

۷-ایجاد سایه های مجازی بعد از فرایند رندر

۸-بارگزاری و ایجاد پرسوناژ(انسان)در رندر با زوایای دلخواه

۹-تولید انعکاس مجازی بعد از فرایند رندرینگ

۱۰-ساختن نور خورشید و ماه و افکتهای ویژه نوری

۱۱-حذف کردن قسمتی از رندر-ادقام چند رندر

۱۲-طراحی پوستر معماری طراحی مجله های معماری

۱۳-پرزانته رندر برای مسابقات حرفه ای داخلی و خارجی